Günün Sözü :

buy abortion pill

abortion pill online

buy sertraline

antidepressant online delivery click antidepressant online delivery
Sultan-ı Kainat birdir, her şeyin anahtarı O'nun yanında, her şeyin dizgini O'nun elindendir; he şey O'nun emriyle halledilir.(Bediüzzaman)
Basından

SARIÇAM'DA NİHAT HATİPOĞLU COŞKUSU / (haber3.com , 03.11.2013)

07.11.2013

Kaynak

Sarıçam Belediyesi tarafından düzenlenen konferansa katıldı.


Sarıçam’da Nihat Hatipoğlu Coşkusu

- İlahiyat Profesörü Nihat Hatipoğlu, Sarıçam Belediyesi tarafından düzenlenen konferansa katıldı. "Gönül Sohbetleri" konulu konferansta Hatipoğlu, kendisini dinlemek için gelenlerin yoğun ilgisi ile karşılaştı.

Asım Savaş Spor Salonu'nda gerçekleşen konferans Dünya Kuran Okuma birincisi Ali Güven'in Kuran-ı Kerim okuması ve Başkan Ahmet Zenbilci'nin selamlama konuşması ile başladı.

Başkan Ahmet Zenbilci, Sarıçam'da belediyecilik hizmetlerinin yanı sıra halkın sosyal ve kültürel ihtilaçlarının karşılanması için de çalıştıklarını belirterek, "Bugün Peygamberimize dair, İslam'a dair söylenecek sözleri bizlere anlatması için Nihat Hatipoğlu hocamızı davet ettik" dedi.

Başkan Zenbilci, daha sonra şunları söyledi:

"İslam dininin nasihat olduğunu sürekli anlatılması ve okunması gerekir diye tabir edilir. Bizim hayatımızı kurtaracak, hem dünyada ve hem ahirette Allah ve Resul sevgisidir. Bizi Allah resulüne ve götürecek. Kuranı kerimin ışığında Allahın yoluna götürecek olan bu yolda bize rehberlik edeceklere selam olsun. Bu güzel şehirde bir beş yıl daha görev aylam için ilçe teşkilatımıza başvurduğumuz bir gündü. Yarab bize hayır murat et, nefsimize uymaktan, millete saygısızlık yapmaktan muhafaza eyle diye dua ediyorum. Ayrıca bana her zaman sahip çıkan eşim Ayşe hanım ve çocuklarıma, mesai arkadaşlarıma ve Sarıçamlılara teşekkür ediyorum. Rabbim bizi her türlü kazadan, beladan ve iftiraya uğramaktan muhafaza eylesin."

Nihat Hatipoğlu ise konferansa hicri yıl başına dikkat çekerek muharrem ayına girileceğini söyledi. Muharrem ayı başında Hz. Ömer'in şehit edildiğine, Peygamberimizin Mekke'den Medine'ye hicret ettiğini söyledi. Hatipoğlu, Muharrem ayının tarihteki İslam dini açısından önemini anlattıktan sonra Peygamber Hz. Muhammed'in ailevi, sosyal ve beşeri hayatından örnekler sundu.

Kendi annesi ile olan diyalogunu da anlatan Prof. Dr. Hatipoğlu, dünya hayatının gelip geçici olduğunu bu nedenle bu toplantıya katılanların evlerine döndükten sonra ibadetlerine dikkat etmeleri gerektiğinin farkına varmalarını söyledi. Bir kez daha kendi ibadet hayatlarını gözden geçirmelerini isteyen Hatipoğlu, Allah'ın huzuruna eli boş gitmemek için namaz kılmayanların bu akşam namaza başlamalarını önerdi. Hatipoğlu konuşmalarını dua ederek tamamladı.

Konferansın ardından Başkan Ahmet Zenbilci, Hatipoğlu'na bir çini vazo hediye etti. Konferansa AK Parti ilçe Başkanı Cengiz Yalman, MHP İlçe Başkanı Mehmet Koca, il ve belediye meclis üyeleri ile binlerce kişi katıldı. Salonun dolması nedeniyle vatandaşlar konferansı bahçeye kurulan sine vizyon ile izledi.

Bu arada Prof. Nihat Hatipoğlu, Başkan Ahmet Zenbilci'yi belediyede ziyaret etti. Başkan Zenbilci, Hatipoğlu'na belediye hizmet binası ve belediye çalışmaları hakkında bilgi verdi.

26.11.2020 Ezan Vakitleri
İmsak : 06:27   İkindi : 15:23
Güneş : 07:57   Akşam : 17:45
Öğle : 12:56   Yatsı : 19:10
      Duyurular
20.11.2020
Hocamizin bu haftaki gazete de "Ayet belimi kirdi" yazisi çikti. Yazinin tümünü sitemizden veya gazetenin internet sayfasindan okuyabilirsiniz.
Devamı...
13.11.2020
Hocamizin bu haftaki gazete de "Bagnazlari insafa çagiriyorum" yazisi çikti. Yazinin tümünü sitemizden veya gazetenin internet sayfasindan okuyabilirs
Devamı...
06.11.2020
Hocamizin bu haftaki gazete de "Dini yalanlayani gördün mü?" yazisi çikti. Yazinin tümünü sitemizden veya gazetenin internet sayfasindan okuyabilirsin
Devamı...
      Ziyaretçi
                   Sayısı
Aktif : 4301
Bugün : 9880
Bu Ay : 404211
Bu Yil : 5221669
Toplam : 169376251
* 01.01.2011 Tarihi itibari ile
      Dini Sözlük