Günün Sözü :

How to Take Amoxicillin

buy antibiotics online click here buy amoxicillin amazon

buy accutane online

cheap accutane blog.paraleap.com accutane without dermatologist

where to buy low dose naltrexone

buy naltrexone canada read where can i buy naltrexone

buy sertraline 25mg

buy sertaline usa online buy zoloft
Hiç kimse, diğer bir kimsenin kulu değildir. (Hz. Ali (r.a))
Basından

SARIÇAM'DA NİHAT HATİPOĞLU COŞKUSU / (haber3.com , 03.11.2013)

07.11.2013

Kaynak

Sarıçam Belediyesi tarafından düzenlenen konferansa katıldı.


Sarıçam’da Nihat Hatipoğlu Coşkusu

- İlahiyat Profesörü Nihat Hatipoğlu, Sarıçam Belediyesi tarafından düzenlenen konferansa katıldı. "Gönül Sohbetleri" konulu konferansta Hatipoğlu, kendisini dinlemek için gelenlerin yoğun ilgisi ile karşılaştı.

Asım Savaş Spor Salonu'nda gerçekleşen konferans Dünya Kuran Okuma birincisi Ali Güven'in Kuran-ı Kerim okuması ve Başkan Ahmet Zenbilci'nin selamlama konuşması ile başladı.

Başkan Ahmet Zenbilci, Sarıçam'da belediyecilik hizmetlerinin yanı sıra halkın sosyal ve kültürel ihtilaçlarının karşılanması için de çalıştıklarını belirterek, "Bugün Peygamberimize dair, İslam'a dair söylenecek sözleri bizlere anlatması için Nihat Hatipoğlu hocamızı davet ettik" dedi.

Başkan Zenbilci, daha sonra şunları söyledi:

"İslam dininin nasihat olduğunu sürekli anlatılması ve okunması gerekir diye tabir edilir. Bizim hayatımızı kurtaracak, hem dünyada ve hem ahirette Allah ve Resul sevgisidir. Bizi Allah resulüne ve götürecek. Kuranı kerimin ışığında Allahın yoluna götürecek olan bu yolda bize rehberlik edeceklere selam olsun. Bu güzel şehirde bir beş yıl daha görev aylam için ilçe teşkilatımıza başvurduğumuz bir gündü. Yarab bize hayır murat et, nefsimize uymaktan, millete saygısızlık yapmaktan muhafaza eyle diye dua ediyorum. Ayrıca bana her zaman sahip çıkan eşim Ayşe hanım ve çocuklarıma, mesai arkadaşlarıma ve Sarıçamlılara teşekkür ediyorum. Rabbim bizi her türlü kazadan, beladan ve iftiraya uğramaktan muhafaza eylesin."

Nihat Hatipoğlu ise konferansa hicri yıl başına dikkat çekerek muharrem ayına girileceğini söyledi. Muharrem ayı başında Hz. Ömer'in şehit edildiğine, Peygamberimizin Mekke'den Medine'ye hicret ettiğini söyledi. Hatipoğlu, Muharrem ayının tarihteki İslam dini açısından önemini anlattıktan sonra Peygamber Hz. Muhammed'in ailevi, sosyal ve beşeri hayatından örnekler sundu.

Kendi annesi ile olan diyalogunu da anlatan Prof. Dr. Hatipoğlu, dünya hayatının gelip geçici olduğunu bu nedenle bu toplantıya katılanların evlerine döndükten sonra ibadetlerine dikkat etmeleri gerektiğinin farkına varmalarını söyledi. Bir kez daha kendi ibadet hayatlarını gözden geçirmelerini isteyen Hatipoğlu, Allah'ın huzuruna eli boş gitmemek için namaz kılmayanların bu akşam namaza başlamalarını önerdi. Hatipoğlu konuşmalarını dua ederek tamamladı.

Konferansın ardından Başkan Ahmet Zenbilci, Hatipoğlu'na bir çini vazo hediye etti. Konferansa AK Parti ilçe Başkanı Cengiz Yalman, MHP İlçe Başkanı Mehmet Koca, il ve belediye meclis üyeleri ile binlerce kişi katıldı. Salonun dolması nedeniyle vatandaşlar konferansı bahçeye kurulan sine vizyon ile izledi.

Bu arada Prof. Nihat Hatipoğlu, Başkan Ahmet Zenbilci'yi belediyede ziyaret etti. Başkan Zenbilci, Hatipoğlu'na belediye hizmet binası ve belediye çalışmaları hakkında bilgi verdi.

20.09.2020 Ezan Vakitleri
İmsak : 05:17   İkindi : 16:29
Güneş : 06:43   Akşam : 19:12
Öğle : 13:03   Yatsı : 20:33
      Duyurular
18.09.2020
Hocamizin bu haftaki gazete de "Kendini huzurda hisset" yazisi çikti. Yazinin tümünü sitemizden veya gazetenin internet sayfasindan okuyabilirsiniz.
Devamı...
11.09.2020
Hocamizin bu haftaki gazete de "Linç ve kin" yazisi çikti. Yazinin tümünü sitemizden veya gazetenin internet sayfasindan okuyabilirsiniz.
Devamı...
04.09.2020
Hocamizin bu haftaki gazete de "Imaniniz yoksa neyiniz var ki!" yazisi çikti. Yazinin tümünü sitemizden veya gazetenin internet sayfasindan okuyabilir
Devamı...
      Ziyaretçi
                   Sayısı
Aktif : 247
Bugün : 9114
Bu Ay : 446678
Bu Yil : 4144834
Toplam : 168299416
* 01.01.2011 Tarihi itibari ile
      Dini Sözlük