Günün Sözü :

amoxicillin 500mg cap sandoz

amoxicillin

naltrexon

dosis 9925.org dosis

buy albuterol inhaler from mexico

buy albuterol inhaler

buy prednisolone for dogs

buy prednisolone

naltrexone buy online

naltrexone buy link buy low dose naltrexone canada
Bir kimsenin, izin almadan iki kişinin arasına oturması helal olmaz. (Ebu Davud, 4844)
26.07.2012 - Kaynak


Her namaz öncesinde cehennem ateşini söndürünEğer kişi namaz kılmasına rağmen dürüst olamıyorsa, bu onun namazının makbul olmadığını gösterir. Namaz için mazeret göstermek şeytanın bir oyunudur

Her namaz vakti geldiğinde bir melek şöyle der: "Ey insanoğlu! Kalk da işlemiş olduğun günahlardan dolayı kendi ellerinle yaktığın cehennem ateşini söndür."
Bunun üzerine iman ehli olan kişiler kalkar ve temizlenirler. Abdest alırlar. Sonra öğleyi kılarlar. Bu namazdan dolayı, sabahla öğle arasında işledikleri küçük günahlar bağışlanır. İkindi vakti gelince yine aynı şey olur. Akşam olunca yine aynı hal olur. Yatsı vakti de aynı hal tekrarlanır.
Sonra da insanlar uyurlar. Bir kısmı şerr içinde gecelerler. Zina, hırsızlık, zulüm gibi kötülükleri işlerler. Bir kısmı ise hayırda gecelerler. Namaz kılmak, Allah'ı anmak gibi iyi işler yaparlar.

BEŞ ŞEYİ BEŞ YERDE BULDUK

Tasavvufun zirve isimlerinden Belhli Şakik şöyle der; "Bizler beş şeyi aradık. Onları beş yerde bulduk.
Rızkın bereketini kuşluk namazında, kabrin ışığını teheccüd-gece namazında, Münker ve Nekir'in sorularının cevaplarını Kuran-ı Kerim okumakta, sırat köprüsünden rahat geçebilmeyi oruç tutmakta ve bol bol sadaka vermekte, mahşerde arşın gölgesinde gölgelenmeyi de halvette (yalnızlıkta) Allah'ı anmakta bulduk." Hz. Peygamber (s.a.v.) namazın koruyucu bir kalkan ve zırh olduğunu şöyle anlatıyor: "Müslüman beş vakit namaza önem verdiği sürece şeytan ondan korkar, çekinir. (Çünkü namazın kişiye kazandırdığı manevi bir heybet hali olur) Ama bu kişi namazlarında gevşeklik göstermeye başlayınca şeytan ona karşı cesaretlenir. Onun zayıf anını bulduğuna sevinir. Ve bütün gücüyle onu azdırıp yoldan çıkarmaya çabalar.

NAMAZ KILMAMAYA GARİP MAZERET

Bazı kardeşlerimiz şöyle diyorlar; "Ben namaz kılacağım ama falanca kişi namaz kılmasına rağmen şöyle şöyle sahtekarlık yapıyor, ben ondan dolayı namaz kılmıyorum." Aslında bu mazeret şeytanın bir oyunudur. Namazdan alıkoymak için kötü bir örnektir.
Eğer kişi namaz kılmasına rağmen dürüst olamıyorsa, bu onun namazının makbul olmadığını gösteriyor. Sen neden onu örnek alıyorsun ki ?
Sen Hz. Peygamber'in (s.a.v.), Hz. Ebubekir'in, Hz. Ali'nin namazını örnek al.
Falanca kişi su içiyor ama sahtekardır diyerek, su içmekten vazgeçtiğin oluyor mu hiç?

"Allah ümmetin hakkında seni razı edecek, seni üzmeyecek"

İbni Amr ibni As (ra) anlatıyor: Bir gün Resulullah (s.a.v.), Hz. İbrahim (a.s.) hakkındaki şu ayeti okudu: "Rabbim ! Bu putlar insanların çoğunu yoldan çıkardılar. Artık kim bana uyarsa bendendir; kim de bana karşı gelirse, elbette Sen çok bağışlayan, koruyup gözetensin." (İbrahim 14/36) Ardından Hz. İsa'nın (a.s.) Kuran'daki şu sözlerini söyledi: "Onlara azab edersen, onlar zaten Senin kullarındır. Eğer onları bağışlarsan, elbette Sen güç ve kudret sahibi, her şeyi yerli yerince yapansın." (el-Maide 5/118) Daha sonra Peygamber Efendimiz (s.a.v.) ellerin açtı: "Allah'ım, ümmetimi koru, ümmetime acı!" diye dua etti ve ağladı. Bunun üzerine Allah-u Teâlâ Hz. Peygamberin neden ağladığını bilse de sırf Peygamberinin dilinden duyulsun diye Cebrail'e emretti:
Cebrail (a.s.) git Muhammed'e ve niçin ağladığını sor, buyurdu. Cebrail de (a.s.) ona geldi ve niçin ağladığını sordu. Resulü Ekrem (s.a.v.) ümmeti için duyduğu endişe yüzünden ağladığını söyledi. Onların azaba düşeceği endişesinden ağladığını söyledi. Zaten Allah-u Teâlâ onun ne için ağladığını çok iyi bilmekteydi. Cebrail (a.s.) aldığı cevabı Allah-u Teâlâ'ya iletince, Cenab-ı Hak ona şöyle buyurdu:
Cebrail! Muhammed'e git ve ona; Allah ümmetin hakkında seni razı edecek, seni asla üzmeyecek. Sen razı olacaksın. Bunu dediğimi söyle! (Müslim, İman, 346)

BÜYÜKLERİN DUALARI
İbrahim Ethem'in Duası
Rabbim! Sen fazilet sahibisin. İnsanlara sınırsız verensin. Ben hatalarla doluyum, affet beni! Senin hakkında şöyle düşünürüm: Derim ki; Rabbim beni bağışla. Bu duâm gerçek olsun. Bağışla beni, ne olur! Bana azap etme. Ben kabul ediyorum. Evet, nefsime ilân ettim günahlarımı. İnsanlar beni iyi birisi sanıyor. Hâlbuki sen beni affetmezsen insanların en kötüsüyüm Ya Rabbi! Senin isyankâr kulun sana geldi işte. Günahlarını da kabul ediyor. Bütün bu günahlarıma rağmen sen beni affedersen senin şanındandır. Bunu beklerim. Beni kovarsan peki kime sığınırım? Bütün günahlarım için duâ ediyorum. Eğer ihlâsım varsa, iyi niyetle yaptığım bütün tövbeleri kabul et, kurtar beni! Ey yardım isteyenlerin sığınağı! Sana sığındım. O zor günde, herkesin alnından tutulduğu o günde sen beni bağışla. Beni terk etme.


Paylaş : Facebook'a Paylaş Twitter'a PaylaşMyspace'e PaylaşDelicious'a PaylaşFriend Feed'e PaylaşTechnoratiye PaylaşDigg'de Paylaş
Diğer Yazılarımdan Bazıları
  Allah’ın ipine sımsıkı sarılın (03.02.2023)
  Üç aylarda ibadetinizi ve tövbenizi çoğaltın (27.01.2023)
  Önyargımızın kölesi olmayalım (20.01.2023)
  En güzel davetlerden biri olan ezan, gönülden okunmalı (13.01.2023)
  Medine’de bir gün (06.01.2023)
  Annelerin duası, şer rüzgârlarını dağıtır (30.12.2022)
Sayfa Başı
07.02.2023 Ezan Vakitleri
İmsak : 06:36   İkindi : 16:08
Güneş : 08:02   Akşam : 18:34
Öğle : 13:23   Yatsı : 19:55
      Duyurular
03.02.2023
Hocamizin bu haftaki gazete de "Allah’in ipine simsiki sarilin" yazisi çikti. Yazinin tümünü sitemizden veya gazetenin internet sayfasindan okuyabilir
Devamı...
27.01.2023
Hocamizin bu haftaki gazete de "Üç aylarda ibadetinizi ve tövbenizi çogaltin" yazisi çikti. Yazinin tümünü sitemizden veya gazetenin internet sayfasin
Devamı...
20.01.2023
Hocamizin bu haftaki gazete de "Önyargimizin kölesi olmayalim" yazisi çikti. Yazinin tümünü sitemizden veya gazetenin internet sayfasindan okuyabilirs
Devamı...
      Ziyaretçi
                   Sayısı
Aktif : 2039
Bugün : 5611
Bu Ay : 54174
Bu Yil : 316400
Toplam : 179605018
* 01.01.2011 Tarihi itibari ile
      Dini Sözlük