Günün Sözü :

accutane without insurance

accutane without insurance reddit

buy clomid tablets

clomid london drugs online clomid uk

purchase abortion pill online uk

usa buy abortion pill redirect where to buy abortion pill uk
Gecenin ne kadar uzun olduğunu ancak hastalar bilir. (Sadi)
30.11.2012 - Kaynak


Rahmetim gazabımı geçmiştir


Siz hiç Yüce Allah'ın kullarına kendisini nasıl tanıttığını merak ettiniz mi?
Merak ettiyseniz şu kudsi hadise (Kudsi Hadis; anlamın Yüce Allah'a, sözlerin Hz. Peygamber'e (s.a.v.) ait olduğu hadistir) dikkat ediniz. Birçok sorunun cevabını bulabilirsiniz.
Hz. Peygamber (s.a.v.) şöyle haber verdiler.
Yüce Rabbimiz şöyle buyurmuştur:
- Kullarım! Ben zulmetmeyi kendime haram kıldım. Onu sizin aranızda da haram kıldım. O halde birbirinize zulmetmeyin.
- Kullarım! Benim hidayet ettiklerimin dışında hepiniz dalalettesiniz. Benden hidayet dileyin ki sizi doğru yola ileteyim. (Hidayeti hak ediniz ki yolu açayım.)
- Kullarım! Benim doyurduklarımın dışında hepiniz açsınız. Benden yiyecek isteyin ki sizi doyurayım.
- Kullarım! Benim giydirdiklerimin dışında hepiniz çıplaksınız. Benden giyecek isteyin ki sizi giydireyim.
- Kullarım! Siz gece gündüz günah işlemektesiniz. Bütün günahları affeden de yalnız benim. Benden af dileyin ki sizi affedeyim.
- Kullarım! Bana zarar vermek elinizden gelmez ki bana zarar verebilesiniz. Bana fayda vermek elinizden gelmez ki fayda verebilesiniz.
- Kullarım! Evveliniz, ahiriniz, insan olanınız, cin olanınız, hepiniz toplansanız da, içinizdeki en günahkâr bir kişinin kalbine sahip olsanız, bu benim mülkümden bir şey eksiltmez.
- Kullarım! Evveliniz, ahiriniz, insanınız, cin olanınız, hepiniz bir yerde toplanıp benden istekte bulunacak olsanız, ben de her birine isteğini versem, bu benim mülkümden ancak iğnenin denize daldırılıp çıkarıldığında eksilttiği kadar bir şey eksiltebilir.
- Kullarım! İşte sizin amelleriniz. Ben onları sizin için saklar, sonra onları size iade ederim. Artık kim bir hayırda -iyilikte- bulursa, Allah'a hamd etsin. Kim de bir kötülük bulursa, kendinden başkasını kınamasın.

Ne olursan ol.
Benim kulumsun!

Yüce Rabbimiz seçkin kullarına de, eşkıyaya da, günahkâra da kullarım sıfatını veriyor. Günahkârları kapıdan kovmuyor. Kulluğundan atmıyor. Cehenneme yakıştırmıyor. Cennetin kapısını kapatmıyor. Çünkü O'nun rahmeti gazabından fazladır.
Bir hadiste şöyle buyurur. Yüce Allah mahlukatı yarattığında yanında bulunan Arş'ın üstündeki bir kitaba şöyle yazmıştır:
- Şüphesiz rahmetim, gazabımı geçmiştir.

Kulum beni nasıl biliyorsa öyleyim
İnsan ile Rabbi arasındaki bağı yine Yüce Rabbimizden dinleyelim: Kudsi hadiste, peygamberimiz rabbimizden şöyle haber veriyor:
- Ben kulumun bana olan zannına göreyim. Beni zikrettiği zaman da ben Onunla beraberim.
- O beni gönülden zikrederse, ben de onu gönülden zikrederim.
- O beni bir cemaat içinde zikrederse, ben onu, onunkinden daha hayırlı bir cemaat içinde zikrederim.
- O bana bir karış yaklaşırsa, ben ona bir arşın yaklaşırım.
- O bana bir arşın yaklaşırsa, ben ona bir kulaç yaklaşırım.
- O bana yürüyerek gelirse ben ona koşarak gelirim.
İfadeleri görüyorsunuz. Ne kadar sıcak. Ne kadar sevgi dolu. Ne kadar toleranslı. Ne kadar kuşatıcı. Hiç kimseyi dışarıda tutmuyor. Kimseye kapıyı kapatmıyor. Mazluma yakın olduğu kadar zalime de; mümine sıcak olduğu kadar inkârcıya da.
Yüce Allah kullarına yakındır. Kullarını gözetir. Onların güzel işlerine sevinir. Kötü işlerine razı olmaz. Sonsuz fırsat verir. Tevbe kapısını ölüm anına kadar açık tutar. Onların bir iyiliğine yedi yüz kat verir. Günahlarına ise birebir ceza verir. Kişinin kendisini affettireceği çok fırsat vardır. Yeter ki kul iyi niyetli olsun.

Gönül penceresi: Bu hafta ne gördük

FİLİSTİN: Gazze'ye yapılan saldırılardan sonra ateşkesin sağlanması elbette sevindirdi. Savaş yıkım, çocukların hayatını kaybetmesi ve acı demektir. Kimsenin ölmesinden haz duymayız. Allah insanları birbirlerini öldürsünler diye yaratmadı. Ancak bu ateşkesin bir "zafer" olarak oralarda kutlanmasını anlayamadım. Oradaki insanlarımızın çaresizliğini, perişanlığını görüyorum. Ama iki buçuk milyar Müslüman'ın bulunduğu bir dünyada manzara bu mu olmalıydı. Bu hale mi düşülmeliydi. Bu bir acizlik değil mi? 150'ye yakın şehit ve bunca yıkım. Neresi zafer. Ben utandım.
TAKSİM CAMİİ: "Allah'a ve ahiret gününe iman edenler cami yapar" buyuruyor kutsal kitabımız. Bu cami, estetik özelliğiyle, dini problemi olan ailelerin, gençlerin danışacakları sosyal aktivitelere sahip, turistlere İslam hakkında bilgi verecek donanımlı uzmanlarla zenginleştirilmiş bir kültür merkeziyle güzel bir mabet olur dilerim. Diğer camiler gibi her kesimden herkesin sığınacağı manevi bir merkez olur inşallah. Diyanet'e de çağrım var: camileri sadece namaz kılınan bir yer olmaktan çıkarıp, birçok ihtiyacın giderildiği bir merkez yapmak lazım. Namaz sonralarında camiler açık tutulmalı ve soru soracaklara cevap verecek hocalarla takviye edilmeli. Hz. Peygamberimiz zamanındaki cami -mescidi saadet- bugünkü camilerimiz gibi değildi ki. Hayat doluydu.
MUHARREM VE KERBELA: Bu Muharrem'de de yüreklerimiz ehli beyt ve Hz. Hüseyin için yandı. El ele verdik. "Kerbela hepimizin yasıdır" dedik. Hepimiz Hüseyin olduk. Kerbela da, Hz. Hüseyin de bizimdir dedik. Sünni, Alevi, Caferi kim olursa olsun hepimiz tek yürek olduk. Muharrem de bizim ramazan da bizim dedik. Ramazanda oruç farz, muharremde oruç Hz. Peygamber'in sünnetidir dedik. Bu manzara bir mümin olarak onurlandırdı bizi.

***
Bir hadis

Peygamberimiz şöyle buyurdular:
Yalan yere şahitlik, Allah'a şirk koşmaya denk tutulmuştur. (Ebu Davud, akdiye, 15; İbni Mace, ahkâm, 32) Hz. Peygamber bu sözüyle, yalan yere şahitliğin kamuda oluşturacağı tahribata ve Allah'ın katındaki yerine işaret etmiştir.


Paylaş : Facebook'a Paylaş Twitter'a PaylaşMyspace'e PaylaşDelicious'a PaylaşFriend Feed'e PaylaşTechnoratiye PaylaşDigg'de Paylaş
Diğer Yazılarımdan Bazıları
  Her zafer Allah’ın bir lütfudur (02.06.2023)
  İnsanları doğru tahlil etmeliyiz (26.05.2023)
  Depremzedeler için kullanılan seviyesiz dil (19.05.2023)
  İslam garip geldi, garip gidecek (12.05.2023)
  Peygamberimizin Medine’deki ilk hutbesi (05.05.2023)
  Üstünlük soyda değil takvadadır (28.04.2023)
Sayfa Başı
05.06.2023 Ezan Vakitleri
İmsak : 03:44   İkindi : 16:54
Güneş : 05:30   Akşam : 20:23
Öğle : 13:01   Yatsı : 22:01
      Duyurular
02.06.2023
Hocamizin bu haftaki gazete de "Her zafer Allah’in bir lütfudur" yazisi çikti. Yazinin tümünü sitemizden veya gazetenin internet sayfasindan okuyabili
Devamı...
26.05.2023
Hocamizin bu haftaki gazete de "Insanlari dogru tahlil etmeliyiz" yazisi çikti. Yazinin tümünü sitemizden veya gazetenin internet sayfasindan okuyabil
Devamı...
19.05.2023
Hocamizin bu haftaki gazete de "Depremzedeler için kullanilan seviyesiz dil" yazisi çikti. Yazinin tümünü sitemizden veya gazetenin internet sayfasind
Devamı...
      Ziyaretçi
                   Sayısı
Aktif : 140
Bugün : 4181
Bu Ay : 58354
Bu Yil : 1740223
Toplam : 181028841
* 01.01.2011 Tarihi itibari ile
      Dini Sözlük